İLETİŞİM FORMU

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler.
Kaydınız başarıyla tamamlandı, en yakın zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.
Adınız *    Soyadınız *   
Uyruğunuz    Yaşınız   
E-Mail (1) *    E-Mail (2)   
Cep Tel (1)    Cep Tel (2)   
Göz değeri Sağ göz değerleri - +    sph    - +    cyl    - +    add   
Sol göz değerleri - +    sph    - +    cyl    - +    add   
Miyopi'nin değerleri "- sph" olarak, hipermetropi’nin ise "+sph" olarak ifade edilmektedir.
Astigtmat değerleri "cyl" olarak ifade edilir.
40/45 yaşından sonra ortaya çıkan prespiyopi (okuma gözlüğü) değerleri ise "add" olarak ifade edilir.
Hangi göz rahatsızlıklarınız var?
İlave etmek istedikleriniz
* Doldurulması zorunlu alanlar
Güvenlik kodunu buraya giriniz: 
İstanbul’un Tarihi Merkezi
A A A


İstanbul sayısız dünyadan biraraya gelmiş gibidir. Şehrin her bir bölümü harikalar dolu ve dinamik bir mikrokozmozdur. Kara tarafında iyi korunmuş ancak denize doğru eskimişlik zaafiyeti gösteren 20 km boyunca uzanan devasa surlar arasındaki yerleşimi değişik halklar bize buranın politik önemini hatırlatacak Yeni Roma veya İkinci Roma olarak adlandırmışlardır.
Şehrin tarihi dokusu  herhangi eski bir yerleşimin romantik kalıntısı değil Bizans veya Konstantinopol’ündür; Marmara kıyısındaki yerleşim yeri bu isimle tanındı, her ne kadar değişen yönetimlerle ismi değişse de statüsü aynı kaldı.
Tarihi merkez yedi tepe üzerine yayılır ve 22 km uzunluğunda surlarla çevrilidir.
1.Tepe
İstanbul’daki tepelerin en büyüğü Topkapı alanıdır. Dünyanın sekiz harikasından biri sayılan muazzam yapı Ayasofya burada bulunur.
Topkapı Sarayı kendi içinde kapalı ve kendi başına bir bölgedir ve aynı şekilde surlarla çevrilidir. Ayasofya yanında Sultan Ahmet Camii, Romalı’lar zamanından kalan hipodrom, Aya İrini Kilisesi ve İstanbul Arkeoloji Müzesi  burada bulunur.
Sadece Topkapı çevresi İstanbul’u ziyaret için yeterli bir nedendir.
2. Tepe
2. Tepe üzerinde Nuruosmaniye Camii yükselir ve dünyanın en eski ve en büyük kapalıçarşısı buradadır.  Yolunuzun buraya düşeceğine eminiz.
Tamamlayıcı bir bilgi olarak şehrin Roma İmparatorluğu’nun başkenti olması şerefine Roma‘ nın hediyesi olan Çemberlitaş’ın  burada olduğudur.
3. Tepe
Süleymaniye Camii bu bölgedeki en çarpıcı yapıdır. Bu mimari örneği kendi türünde tekdir ve İstanbul‘ un en önde gelen görülmeye değer yerlerindendir. 3. ve 4.  tepeler Roma zamanından kalma bir su kemeri ile birbirine bağlanmıştır. Zamanın ustaları bir yandan büyük sanatçılardı ama daha da önemlisi öncelikle sorunlar yerine çözümlerle meşgul olan üstün yetenekli mimarlar.
4. Tepe
Fatih ve Şehzade camilerini bu tepe üzerinde bulunur. Bu iki ibadethane de zamanın mimari harikalarıdır ve günümüzde bu tür yapıların niçin inşa edilemediği sorusu insanın aklını kurcalar.
5. Tepe
Sultan Selim Camii bu tepe de bulunur.  Görmeye değer diğer bir yer başka tepelerde de bulunan büyük açık su sarnıçlarıdır.
6. Tepe
Kariye müzesi İstanbul‘ un tarihi merkezinin altıncı tepesinin ayaklarında kurulur ve mutlaka görülmesi  tavsiye olunur.
7. Tepe
Diğerlerini olduğu gibi yedinci tepeyi de kendi başınıza keşfe çıkın. Yön tayini için Ayasofya önünden yollar yedinci tepeye doğru ayrılır ve orada şehir duvarlarında sona erer. Milyonluk şehir İstanbul‘ da kolayca yolunuzu bulursunuz. Herhangi bir sorununuz olduğunda ekibimizden biri size eşlik edecektir.
İstanbul‘ En Çok  Görülmeye Değer Yerleri
-Topkapı Sarayı; 1853 yılına kadar sultanların ikametgahı, dünyada tek örneği olan birçok sanat şahaserinin hazine odası. www.topkapisarayi.gov.tr  adresi  altında sanal ziyaret imkanı vardır.
-Aya Sofya; ilahi bilgeliğin kilisesi, hristiyanlığın uzun süre en önemli kilisesi, MS 537 de sadece beş yıllık inşaat süresinden sonra ibadete açılmıştır, 1453‘ den itibaren camiye 1934‘ den beri ise müzeye dönüştürülmüştür. Dünya harikaları arasındadır.
-Sultan Ahmet Camii; Sultan 1. Ahmet tarafından büyük bir külliyenin bir parçası olarak inşa ettirilmiştir.İc yüzeyini kaplayan mavi çinileri nedeniyle mavi cami olarak da tanınır. Külliye cami, kuran kursu, medrese ve sultanın türbesinden oluşur.
Caminin inşasına 1609 yılında başlanmıs ve 1616 da tamamlanmıştır. Cami Topkapı Sarayı yakınında bulunması nedeniyle Bab-i Ali camii olarak ilan edilmiştir. Cami beş tane kapısı bulunan geniş bir avlu içindedir. Cami yanındaki iç avlunun üç girişi vardır ve 26 sütun ve 30 kubbeden oluşan revakla çevrilidir. Avlunun ortasındaki ibadetten önce ritüel temizlenmeye yarayan şadırvan sembolik bir karakterdedir; çünkü asıl kullanılan çeşmeler iç avlunun dış duvarlarındadır. Biri iç avludan diğerleri binanın iki yanından olmak üzere üç kapıdan camiye giriş vardır. Toplam altı tane minaresi vardır. Binanın köşelerindeki dört minarenin üçer tane bahçenin uzak köşelerindeki iki minarenin ikişer tane şerefesi vardır.
Yaz akşamlarında Sultan Ahmet Camii ve Aya Sofya arasında düzenlenen saat 20 de başlayan ışık ve ses gösterisi görülmeye değerdir.
-Süleymaniye Camii birçok yönden Osmanlı mimarisinin en mükemmel yapısını teşkil eder ve Kanuni  Sultan Süleyman idaresinde 1550-1557 yılları arasinda yapılmıştır. Mimarı Mimar Sinan‘ dır(1490-1588). Süleymaniye Camii Osmanlı İmparatorluğu’nun parlak dönemine has büyük bir külliyedir.24 tane sütunun taşıdığı 28 kubbeli  revakla çevrili iç avludan oluşur.  Ortadaki şadırvan ibadet öncesi abdest almaya yarar.İc avlunun dört köşesinde toplam on şerefesi olan dört minare yükselir. Caminin ana bölümü 27,5 m çapında ve 47m yüksekliğinde bir kubbe ile örtülmüştür. Duvarların değişik yerlerinde ve koridorlarda dizili amforalar yardımıyla elde edilen binanın akustiği caminin en çarpıcı özelliklerindendir. Ayrıca Mimar Sinan özel bir havalandırma yöntemi geliştirmiştir. Mimar ve Kanuni Sultan  Süleyman’in türbeleri cami içindedir.
At meydanı (hipodromun olduğu yer) tarihi dokunun tam merkezinde Sultan Ahmet Camii’ne bitişiktir. MS 2.  yüzyılda Kayzer Septimius Severus Roma’daki kolezyumun bir benzerini burada inşa ettirmiştir. Yapıdan geri kalanları Türkler inşaatlarında kullanmıştır. Günümüze kalan hala üç meşhur sütun vardır; asıl yeri Karnak / Mısır‘ dan gelen 3500 yıllık Dikilitaş imparator büyük Teodor (MS 378-395) tarafından diktirilmiş ve halen şaşılacak ölçüde iyi durumdadır, asıl yeri Delfi’deki Apollo tapınağı olan  ve bugün sadece bir sütun kalıntısı 2500 yıllık Yılanlı Sütun, muhtemelen geç Roma döneminde dikilen önceleri kaplandığı bronz plakaları haçlı seferleri sırasında hristiyan şovalyelerce sökülen ve diğer birçok sanat eseriyle birlikte savaş ganimeti olarak götürülen Örmetaş. Bunlardan başka 1898 yılında Kayzer Wilhelm II tarafından hediye edilen Alman  Çeşmesi burada yeralır.
-Yerebatan Sarnıcı, Bizans döneminden kalma su biriktirme yeridir ve „Moskova‘ dan Selamlar“ adlı James Bond filmine sahnelik etmesiyle de ünlüdür.
-Dolmabahçe Sarayı; 1853-1923 arası padişahların ikamet yeri.
-Beylerbeyi Sarayı; Sultan Abdülaziz’in yazlık ikametgahıdır.
-Rüstem Paşa Cami; Eminönü Meydanında yer alır ve güzel mavi İznik çinileriyle ünlüdür.
-Yeni Cami; AynI şekilde Eminönü meydanındadır, 1663 yılında tamamlanmıştır ve önünde sayısız güvercin barınır. Mısır Çarşısı bu caminin külliyesine dahildir.
-Eyüp  Sulta Cami; Haliç’in sonunda pastoral bir mezarlığın kenarında en uygun bir vapur ile ulaşılabilecek İstanbul’un en mukaddes camidir. Hazreti Muhammed‘ in sancaktarlarının kutsal emanetleri burada bulunur ve hergün sayısız kişi tarfından ziyaret edilir. Cuma günleri ve dini bayramlarda ziyaretçi sayısı binlere ulaşır. Bu yüzden Haliç’deki Piyer Loti Cafe’ye (adını burayı sık ziyaret eden Fransız yazar Pierre Loti‘ den,1805-1923, alan) haftanın başka bir gününde gidilmesi daha akıllıca olur. Bu yere teleferikle de ulaşım vardır.
-Fatih Cami; 1463-1470 arasında inşa edilmiştir, 1677‘ de depremde yıkılmış 1767-1771 arası yeniden yapılmıştır. İmarethane, hastane, medrese vs, barındiran bir külliyedir. Günümüzde koyu dindar kişilerin merkezidir.
-Şehzade Cami; Şehzadebaşı kavşağina ve Bozdoğan Kemeri’ne yakındır. Mimar  Sinan’ın çiraklık dönemi yapıtlarındandır ve güzel bir park içinde yer alır.
-Laleli Cami; Aksaray ve üniversitenin bulunduğu Ordu Caddesi arasında 1663 yılında inşa ettirilen güzel bir camidir. Altında küçük bir çarşı bulunur.
-Beyazıt Cami; Üniversite çevresindedir. 16. yüzyılın başında inşa ettirilmiştir ve çok güzel şadırvanı vardır.
-Selimiye Cami;  Fener semtinde İstanbul’un tepelerinden bir üzerindedir. 1522 de tamamlanmıştır ve çok güzel çinileri vardır.
-Mihrimah Cami; Edirnekapı’ da surlara yakındır. 1555 yılından kalma Mimar Sinan’ın bir yapıtıdır.
-Nuruosmaniye Cami;hemen Büyük Çarşı’nın doğusunda barok stilde 1756 da inşa edilmiştir.
-Çemberlitaş; ayi adı taşıyan tramvay istasyonu ve Kapalı Çarşı yakınındadır. Kayzer Konstantin’in ayakta bir resmi bulunan 330 da dikilen sütun 1105 yılında şiddetli yıkıma uğramıştır. En üstteki üç parça ve resim yere düşerek parçalanmıştır. Daha sonra sütunun kalıntıları demir kelepçelerle sağlamlaştırılmıştır.
-Aya İrini; Topkapı Sarayı’nın park alanında yer alır.Muhtemelen  300 yılında yapılmıştır ve içi günümüzde oldukça süssüzdür, çoğunlukla konserler dolaysıyla açılır (çok iyi akustiğe sahiptir). 381 yılında konsül burada toplanmıştır.Osmanlı zamaninda kilise depo olarak kullanılmıştır. Hemen yakınında çeşitli kazı yerleri (bina kalintıları, sütunlar vb.)ziyaret edilebilir.
-Fethiye Cami;Fener semtinde yer alır, bir kısmı günümüzde ibadethane olarak kullanılır, önceden randevu alınarak diğer bölümünde çok güzel mozaikler görülebilir
-Küçük Ayasofya; Sultan Ahmet Cami ve Marmara Denizi arasındadır. Kayzer Justinian’ın sarayının bir parçası olarak inşa edilmiştir.
-Kapalı Çarşı; yaklaşık 4500 dükkan canlı ve renkli bir görüntü sunar. Günümüzde maalesef öncelikle turizme yönelik olsa da aralarda hala küçük sanat ve el işleri yapan işyerleri de mevcuttur. Dünyadaki en büyük çarşıdır.
-Surlar; yaklaşık 6700 m uzunluğunda geç antik dönemden kalma koruyucu kaledir. Marmara Denizi’nden Haliç’ e uzanır ve çok sayıda kapısı (Edirne Kapı, Sulukule Kapı, Top Kapı vs.)vardır. Marmara kıyısindaki Yedikule surlardan Istanbul’un binalarına bakar.
-Tekfur Sarayı; Kariye Cami Müzesi yakınlarında surlar kenarındadır. Eski bir sarayın kalıntısıdır.
-Rumeli Hisarı; Osmanlı İmparatorluğu’nun boğazın en dar yerinde kurduğu istihkam duvarlarıdır.
-Galata Kulesi; Beyoğlu semtinin simgesidir, güzel manzarası vardır. Asansörü, restoranı ve bir de gece klübü vardır.
-Kız Kulesi; Asya yakasındaki Üsküdar’ a yakın boğaz üzerindeki küçük bir adacıkta kurulu efsanevi bir kuledir. Kafe, restoranıyla güzel manzaralıdır.
-Arkeoloji Müzesi; Topkapı Sarayı, tramvay duarağı yakınındadır. Anadolu ve Truva sergileri, “8000 yıllık İstanbul Sergisi” gibi sergilere ev sahipliği yapar. Çocuk müzesi, Büyük  İskender lahiti.
-Türk ve İslam EserleriMüzesi; Atmeydanında Sultanahmet tramvay durağı yakınındadır. Seramik sanatları, metal işlemeleri, halılar gibi değişik eserler içerir.
-Mozaik Müzesi; Sultan Ahmet Cami yakınında Bizans dönemine ait muhteşem güzellikte mozaikler sergilenir.
-Sakıp Sabancı Müzesi; Emirgan’da Sabancı Üniversitesi’ne ait Osmanlı el yazmaları ve resimlerini barındırir.
-Pera Müzesi; İstiklal Caddesi yakınında eski Bristol Otel’ de geleneksel ve çağdaş Türk sanat ürünleri sergilenir.
-Santral İstanbul Müze Kompleksi;Eyüp semtinde Silahtarağa’da, eski bir termik santral alanında.
-İstanbul Modern; 2004 yılından beri Karaköy limanına ait eski bir depoda 19. yüzyıldan günümüze çeşitli Türk ressamlarının ürünlerinin sergilendiği sürekli ve bazen değişen içerikli sergi.
-Rahmi Koç Müzesi; Haliç’de köprüye, Hasköy Vapur İskelesi’ne yakındır. Fayton, bisiklet, otomobil, gemi, denizaltı vb. Sanayi ürünlerini barındırır.

TRAVAMED
Çağlayan Mahallesi Park Sokak - Park İş Merkezi No: 10 / 212 34403 Kağıthane - İstanbul - Turkey
Tel: 0090 212 2309724 Fax: 0090 212 2309725
website: www.travamed.com mail: office@travamed.com

Firm Registration:
Travamed Cerrahi Danışmanlık Kağıthane Vergi Dairesi - 42730633042

Privacy Policy TRAVAMED.

At TRAVAMED we respect the privacy of visitors to our website. This privacy policy explains our practices regarding our collection of information through your use of our website, and our potential use of such information.

TRAVAMED owns and operates this website. Our mailing address is Caglayan Mahallesi, Park Sokak, Park Is Merkezi No: 10, 34403 Istanbul, Turkey. We may be reached via telephone at +90 212 230 97 24. Our email address is office@Travamed.com. If you have any questions about this privacy policy or the data privacy practices described in it, please feel free to contact us.
This policy applies only to the website, services and operations of TRAVAMED, and the TRAVAMED-related operations of other parties included in the content of TRAVAMED’s website. This policy covers any interaction you may have with TRAVAMED by telephone, postal mail or other offline communications.

Our website is not designed for use by children without parental supervision. We ask that anyone under the age of 18 not submit any personal information through our website. We do not knowingly collect any personal information from children under the age of 18, and therefore we do not knowingly distribute such information to third parties.

Terms of Use
Our website is not designed for use by children without parental supervision. We ask that anyone under the age of 18 not submit any personal information through our website. We do not knowingly collect any personal information from children under the age of 18, and therefore we do not knowingly distribute such information to third parties.

Information we may collect from you
You can access most of our website without providing us with information about you. However, we may collect process and use the following data about you:
Information that is necessary to respond to requests from you, and records of such correspondence. Please note that if you email us and include a contact telephone number, we may contact you on the number provided in order to resolve your query.
Details of your visits to our site and the resources that you access.
Information that you provide or receive through the website.
We may ask you to complete surveys that we use for research purposes, although there is no obligation to respond to them.

IP addresses, cookies and log files
Information that either by itself or in combination with other information we may collect about you would permit someone to identify or contact you -- such as your name, address, or email address -- is referred to as “personal information.” Like most websites, when you visit our website, our servers may automatically collect certain information, including information about you, your use of our website, and information which you provide or receive through the website. We use such information for various purposes, including sharing information with regulatory authorities or medical authorities, to include such information in scientific presentations and publications, and to maintain the website. Generally, this information is not personal information, but depending on the circumstances, it might be considered to be personal information (if, for example, you have a fixed IP address). We may use this information for various purposes, including to better understand who is using our website, how it is being used, and how we might improve it in the future.

Our servers automatically collect the following information about your web browsing session: (a) the date and time of each page request; (b) the unique Uniform Resource Locator (URL) of each web page that you request; (c) the HTTP response code of the page request; and (d) the IP address from which each web page request was made. An IP address is a number that is automatically assigned to your computer when you use the Internet. In some cases your IP address stays the same from browser session to browser session, but if you use a consumer dial-up Internet access provider, your IP address probably varies from session to session.

Periodically, some or all pages on this website may use "cookies." Cookies are small pieces of information stored on your own hard drive, not on our website. They are used by our servers for various purposes, including to maintain your user session, and to allow our website to remember settings and options that you selected during a previous browsing session. You are always free to decline our cookies if your browser permits you to do so, but if you do, you will have to reselect your settings and options each time that you visit our website. Unless you have adjusted your browser setting so that it will refuse cookies, our system will issue cookies when you log on to our site.
 
TRAVAMED Communications
At various points throughout our website, you may find form fields that are used to subscribe to e-mail alerts, such as our press releases. We use the contact and other information that you submit to us through these form fields for various purposes, including to send you these electronic communications.
If you submit your address to us through an e-mail alert field, you agree to receive electronic communications from us. You may later decide that you do not wish to receive further communications from us. To be removed from our electronic or direct mail subscription lists, you may inform us by sending an e-mail to office@travamed.com
 
Sharing information with third parties
Under certain circumstances, we may share your personal information with third parties for your benefit and/or for our benefit, or to enable various services to be provided or made available for you. Some examples, for illustrative purposes only, may include sharing information with regulatory authorities or medical authorities, and including such information in scientific presentations and publications. By using our website, you expressly consent to our undertaking such sharing and use of your information, provided that we use commercially reasonable efforts to maintain anonymity of your information and avoid individual identification.
In some cases, the personal information that you submit through a form on our website may be transmitted directly to one of our outsourced service providers with which we contract to provide services for our benefit and/or for your benefit. In addition, we may use a third-party service provider to host and operate our website, and such service provider may receive access to your personal information to the extent necessary for them to provide, maintain, and enhance the functionality of our website or our services., However, these third parties usually do not retain, share, or store any personally identifiable information except to provide these services and do so under confidentiality agreements with TRAVAMED.
You should also note that we cannot fully ensure that your personal information will not be disclosed to third parties in other situations beyond those described above or for uses beyond those described above. For example, we may be legally obligated to disclose or share your information to regulatory authorities, law enforcement and/or government officials pursuant to any valid and proper request. By using our website, you expressly consent to our undertaking such disclosures or sharing of your information, subject to the requirement that we use commercially reasonable efforts to maintain the anonymity of your data.
 
Security
All information you provide to us is stored on our secure servers. Unfortunately, the transmission of information via the Internet is not completely secure. Although we will use commercially reasonable efforts to protect your personal data, we cannot guarantee the security of your data transmitted to our site. Any transmission is at your own risk. Once we have received your information, we will use commercially reasonable procedures and security features to try to prevent unauthorized access.
 
Your rights
You may request access to information that we hold about you. Any access request you make of us may be subject to a fee to meet our costs in providing you with details of the information we hold about you. If you believe that any of the information we hold about you is incorrect or incomplete, then please let us know and we'll investigate and, if necessary or appropriate, amend the information. You can contact us by sending an e-mail to office@travamed.com  .
 
Linking
Our site may, from time to time, contain links to other websites to improve your experience. We will use commercially reasonable efforts to identify these links to other websites, so that you are aware that you are leaving our website, except that certain video clips from YouTube, hulu or other websites may be embedded in our website in a manner that does not make such identification of links practicable. If you follow a link to any of these websites, please note that these websites have their own privacy policies. We do not accept any responsibility or liability for these policies, for the operations or conduct of such other websites, or for the content or any information you provide, share, obtain or receive on or through those websites.
 
Changes to this policy
Please be aware we may change this privacy policy at any time, without notice, to reflect the way we process your data. Any changes will be posted on this page and we would encourage you to check this page regularly to stay informed of how we treat your data.

Dil seçiniz...
DeutschEnglishNederlandsالعربيةTürkçe